SK Slavia Praha - fotbal a.s.

www.slavia.cz

O klubu

SK Slavia Praha je český profesionální fotbalový klub, který sídlí v pražských Vršovicích. Fotbalový klub je historicky druhý nejúspěšnější český fotbalový tým, získal 21 titulů z československé a české ligy. Jedenáctkrát se stal vítězem domácího poháru a v roce 1938 vyhrál Středoevropský pohár (Mitropa Cup), předchůdce současných evropských pohárů. Několikrát účinkoval v Lize mistrů UEFA a během více než 130leté historie klubu v jeho dresu působila řada reprezentantů. Své domácí zápasy odehrává ve Fortuna Areně s kapacitou 19 370 diváků. Klubové barvy jsou červená a bílá.

Pod fotbalový klub kromě mužského fotbalového A-týmu spadá také mužský B-tým, ženský tým a velká dorostenecká základna.

Historie

21. ledna 1896 se na Valné hromadě klubu ustanovil odbor footballový, který byl vydatně posílen studenty malostranského gymnázia Frejou a Moučkou a gymnázia v Křemencově ulici Benetkou, Heinzem, Horáčkem, Presslerem, Semanským a Strádalem.

Tím je dán základ pro důstojné provozování tohoto sportu, který vrcholí 25. března 1896, kdy byl sehrán první zápas na Císařské louce v tradičních červenobílých dresech. Slavia tehdy vyhrála nad AC Praha 6:0. První sestava zněla: Semanský - Hlavička, Strádal - Nedvěd, Benetka, Štěpán, Moučka, Zahrádka, Freja (kapitán), Heuschneider a Pressler. První mezinárodní zápas hrála Slavia už na Letné 8. ledna 1899 proti Berlínu s výsledkem 0:0.

SK Slavia Praha - fotbal a.s.

U Slavie 1540/2a