Cyklistika

KC Slavia Praha - Klub cyklistů Slavia Praha, z.s.

kcslaviapraha.cz
KC Slavia Praha - Klub cyklistů Slavia Praha, z.s. je cyklistický klub s bohatou historií a silnými kořeny, který je považován za nejstarší slávistický oddíl z pohledu historie SK Slavia Praha. Zakladatelé klubu se zasloužili i o založení tzv. Malé Slavie neboli sportovní složky Literárního a řečnického spolku Slavie.

Klub byl založen 14.11.1892 jako samostatný sportovní odbor Literárního a řečnického spolku Slavia. U zrodu klubu stáli tři studenti, pánové Husman, Kratochvíl a Schoebel. Oficiální název klubu byl v roce 1892 „Akademický cyklistický odbor Slavia“. Dnes asi málokdo ví, že slavnou Slavii vlastně založili cyklisté (např. fotbal se do Slavie přidal až v roce 1895 a atletika 1893).
Klubová komunita zahrnuje nejen profesionální cyklisty, ale také amatéry a nadšence všech věkových kategorií, kteří se společně radují z jízdy na kole a překonávání výzev.

KC Slavia Praha má dlouhou tradici úspěchů v cyklistických soutěžích a závodech, která započala hned v prvních letech klubu. Příkladem jsou jména jako Bratři Josef a Miroslav Vejtrubové (první profesionálové klubu už v roce 1901!), slavní vítězové mezinárodních závodů Antonín Perič, Antonín Hönig, František Haupt či Ota Rozvoda (vyhrál i atletické „Běchovice“ 1934, což byla senzace roku). A další výborní borci? Čapek, Krejčů (druhý na Závodě míru 1948), Jauris (také výborný rychlobruslař) nebo Trčka.

KC Slavia Praha není pouze sportovní klub, ale také společenství lidí, kteří si navzájem poskytují podporu, sdílí zkušenosti a vytvářejí přátelskou atmosféru. Jejich členská základna je tvořena vášnivými cyklisty, kteří si užívají nejen výzvy na silnici, ale také společné výlety a sociální aktivity.

KLUB CYKLISTŮ SLAVIA PRAHA, z.s.

Vladivostocká 1460/10
DIČ: 010–26612712