Úspěšná první sezona SK Slavia Praha Basketball v nejvyšší soutěži i rozloučení s kapitánem reprezentace! (nominace Hvězda roku 2023)

SK Slavia Praha - basketbal z.s.
První sezona v nejvyšší soutěži? Ta většinou nedopadá dobře. Výjimka ale potvrzuje pravidlo a za takovou výjimku by se dala považovat první sezona basketbalového týmu SK Slavia Praha v Kooperativa NBL. Tým, který vybojoval postup do nejvyšší soutěže po dlouhých 24 letech, se ve své premiéře představil výkony, za které se rozhodně celá slávistická rodina nemusí stydět.


Postup do extraligy toho pro basketbalový tým znamenal spoustu - obrovskou příležitost, vysoká očekávání a také notnou dávku předzápasové nervozity. “Vybojovali jste si to, tak se teď ukažte,” znělo ze všech stran. Kdy jindy pořádně předvést, co tým umí, než při prvním domácím zápase? Na první utkání v Edenu jsme přivítali Olomoucko se zkušeným rozehrávačem Pedjou Stamenkovičem. Budeme se ostříleného soupeře bát? Budeme hrát s respektem?

Na otázky přišla jasná odpověď: NE! V zápase jsme ani jednou neprohrávali a po jasném průběhu zápasu jsme v domácí premiéře porazili Olomoucko o 19 bodů.

V druhém domácím utkání jsme dokázali porazit i Ústí nad Labem a mílovými kroky se blížil také zápas s velikánem. Na mysli máme samozřejmě Nymburk, tým, který vyhrál nejvyšší soutěž 18krát v řadě! Od první minuty jsme hráli naši hru a v poločase se šlo do šaten za stavu 42:40. Do druhého poločasu jsme opět vletěli s neskutečnou energií a třetí čtvrtinu jsme tak vyhráli 22:12. Poslední čtvrtina byla dramatičtější, ale výhru jsme si nenechali vzít! Po třetím zápase v Edenu jsme měli domácí bilanci 3:0 a sešívaná mašina dokázala sesadit z trůnu krále celé soutěže.

Mezi další obrovské úspěchy naší první sezóny v NBL patří také vysoká výhra nad Opavou, která si v této sezóně došla pro titul mistra. A my jsme jim v Edenu před Vánoci nadělili pořádný výprask! Do posledního utkání roku 2022 jsme nastoupili se skvělou energií a od prvních minut jsme nepustili soupeře do hry. Do poločasu jsme šli s vedením 54:26! I do druhého poločasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeř se již nedokázal vrátit do utkání. V Edenu jsme tak zvítězili 98:69 nad týmem, který nakonec celou soutěž vyhrál.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl pro červenobílý basketbal postup do předkola play-off. Zde jsme se na dva zápasy střetli znovu s Opavou. Kapitán týmu, Pavel Pumprla, na začátku sezóny oznámil, že bude jeho poslední, takže každý zápas mohl být také rozlučkou s tímto velikánem českého basketbalu. Pavel Pumprla toho pro český basketbal udělal opravdu spoustu. Dlouhá léta byl kapitánem české basketbalové reprezentace. Na stejné pozici figuroval také v jednom z nejlepších českých týmu, Nymburku. O Pavlovi ale již stačilo, vraťme se k průběhu série s Opavou.

Z prvního zápasu předkola play-off jsme si z Opavy odváželi porážku, o setrvání v sérii jsme byli připraveni zabojovat všemi silami.

Zápas, který měl být pro Pavla Pumprlu posledním v nejvyšší soutěži, zhodnotila Česká basketbalová federace těmito slovy: “Možná by měl zvážit, zda v 36 letech není na definitivní konec profesionální kariéry přece jen příliš brzy. Kapitán Slavie Pavel Pumprla povstal v nejtěžší chvíli a v zápase, který měl být jeho rozlučkou s domácím prostředím pražského Edenu, se zaskvěl nejlepším výkonem ze všech aktérů, a i přes stín 8 minutých šestek (14/6) 15 body, 6 doskoky, 5 asistencemi a 8 získanými fauly dotlačil nováčka k už druhému domácímu vítězství nad favorizovanou Opavou (92-87) v této sezoně a tím i k vyrovnání série předkola, jež se rozhodne až ve středu v Opavě.”

Vybojovali jsme tedy ještě jeden zápas v Opavě, který už si ale zkušený slezský tým nenechal utéct. Prohrou v Opavě tedy skončila první sezóna basketbalového týmu Slavie v Kooperativa NBL po dlouhých 24 letech. Sezóna, která se jednoznačně dá hodnotit jako úspěšná a nad očekávání.Hlasovat pro pozemní hokejisty v anketě Hvězda roku >

Prodej vstupenek

Partneři akce

Praha - logo Praha 10 - logo Pražská plynárenská a.s.