Slávistické kuželkářky na mezinárodní scéně (nominace Hvězda roku 2023)

KK Slavia Praha - kuželky
Za největší úspěch uplynulého roku slávistické kuželkářky považují účast ve Final four Poháru evropských klubových družstev v Bosně a Hercegovině. Na domácí scéně vyhrály pohár a v ligové soutěži skončily druhé. Získaly tak už 25 medaili od vzniku samostatné české soutěže, čtvrtou stříbrnou k předchozím devatenácti zlatým a dvěma bronzovým.

„Čtvrté místo v evropském poháru je asi maximum toho, na co jsme mohli dosáhnout. Ve Final four jsme byli jediným amatérským týmem mezi poloprofesionály,“ vysvětluje Luboš Zelenka, dlouholetý předseda slávistického oddílu kuželek.

Cíle slávistických kuželkářek do dalších let jsou jasné. Vybojovat jubilejní domácí titul. „Naším snem je získat dvacátý titul, což nebude snadné, protože konkurence se zvyšuje. My fungujeme jako ryzí amatéři, trénujeme jednou týdně a o víkendech se pak scházíme na zápasy. Buď v kuželně na Žižkově, nebo cestujeme za našimi soupeři. Každopádně se snažíme reprezentovat Slavii nejlépe jak umíme.“

Partneři akce

Praha - logo Praha 10 - logo Pražská plynárenská a.s.