Slavia získala druhé místo na Mistrovství České republiky v rugby 7s (nominace Hvězda roku 2023)

Rugby club Slavia Praha
Mladý tým Slavie se ukázal výborně na červnovém mistrovství v Olomouci, kde dosáhl na pozici Vicemistra České republiky v rugby 7s.

Ve čtyřech utkáních základní skupiny jsme ukázali svou sílu a slavili vítězství ve třech z nich, což nám zajistilo postup do finálové fáze turnaje. Následné náročné semifinálové derby se Spartou přineslo srdnatý výkon a postup do finále. I přes improvizovanou sestavu a zranění jsme ve finálovém zápase drželi krok s Tatrou, a i když jsme nakonec nezvítězili, dosažené druhé místo je vynikajícím úspěchem.

Tento výsledek potvrzuje kvalitu našeho týmu a ukazuje, že se opět řadíme mezi špičková ragbyová mužstva v České republice. S průměrným věkem týmu pouhých 20 let máme před sebou perspektivní budoucnost a mnoho prostoru pro další růst a cenná vítězství.

Slavia se tímto výkonem opět ukázala jako jedno z nejvýznamnějších ragbyových mužstev v České republice. Udělali jsme tak významný krok k důstojným oslavám 100 let ragby na Slavii, které zanedlouho oslavíme.

Rugby tím v létě pořádal akci s letním kinem

Rugby - letní kino

Myšlenka na promítání filmů v letním kině na našem hřišti se zrodila již dávno. V průběhu jara jsme ji začali přetvářet v realitu. Nakonec jsme měli k dispozici jen jedno datum: čtvrtek 22. června, kvůli nabitému programu na sousedním fotbalovému stadionu.

Na toto datum jsme se plně zaměřili a rozhodli jsme se připravit bohatý doprovodný program, protože šlo o poslední tréninkový den před letním uzavřením hřiště.

Troufneme si tvrdit, že se jednalo o naprosto ojedinělou akci, která ve Vršovicích nebyla k vidění mnoho let.

Před rugbyovým stadionem jsme připravili prohlídku policejní a hasičské techniky. K dispozici byla také krátká trať, kde si lidé mohli vyzkoušet elektrokola. Kromě horských kol bylo také k dispozici nákladní cargo kolo.

Pro děti jsme připravili několik sportovních disciplín, ve kterých mohly plnit různé úkoly nebo si vyzkoušet různé sporty. Při přípravě disciplín nám hodně pomohli kamarádi z jiných sportovních oddílů Slavie. Nejvíce se angažovaly holky z DHC Slavia Praha, letošní mistryně ČR, které připravily minihřiště. Každý měl také možnost vyzkoušet si přesnost hodu míčem a jeho rychlost. Trenéři fotbalové přípravky SK Slavia Praha nám také připravili minihřiště. Děti si mohly vyzkoušet driblink a střelbu a hrát proti sobě malý fotbalový zápas na malé branky. Od ASK Slavia Praha, atletického oddílu, jsme měli zapůjčené doskočiště pro skok do výšky. Součástí sportovního odpoledne byly také soutěže v ragbyových dovednostech, jako je kop na miniháčko a opičí dráha se skládacími válci a naražeči. Díky radarovému měření Policie ČR si děti také mohly změřit svou rychlost běhu. Za splnění všech úkolů jsme dětem rozdali drobné dárky.

Jako vrchol večera jsme připravili nezapomenutelnou filmovou projekci plnou magie. Letní kino se rozzářilo ve Vršovicích těsně po letním slunovratu! Zažili jsme kouzlo letní noci, jasnou oblohu a vůni čerstvé trávy, zatímco nad námi se třpytily hvězdy. Drželi jsme v rukou obří kbelík křupavého popcornu, vychlazené pivo nebo sladkou limonádu a s napětím jsme čekali, až se filmové plátno rozsvítí. Zapadli jsme do okouzlujícího příběhu, který se odehrával na velkém plátně před námi.

Díky laskavosti našich přátel jsme mohli zhlédnout film „Děti Nagana“, který osobně představil jeho režisér Dan Pánek! V hledišti jsme také zahlédli Toma Brentona, který hrál ve filmu hlavní roli.

Celá akce byla velmi úspěšná, i přes velké vedro a možnost bouřek. Doslova minutu po složení putovního kina pak bouře a blesky na Vršovice nakonec udeřily.

Celý program byl organizován dobrovolníky a s minimálními finančními náklady ze strany RC Slavia.

Partneři akce

Praha - logo Praha 10 - logo Pražská plynárenská a.s.