Josef Jeníček na mezinárodním turnaji Českého svazu silového trojboje vytvořil národní i evropský rekord (nominace Hvězda roku 2023)

SK Slavia Praha - fitness z.s.
Silový trojboj patří v rámci SK Slavia Praha k mladým sportům, nicméně to nijak nebrání powerlifterům z Edenu zaujmout pozoruhodnými výsledky. Tím nejviditelnějším se v roce 2023 prezentoval vedoucí trenér skupiny a závodník v jedné osobě, Josef Jeníček, který v rámci mezinárodního turnaje Českého svazu silového trojboje vytvořil národní i evropský rekord.

Stalo se v Trutnově v rámci soutěže GPC World Cup V4. Josef Jeníček v kategorii M1 zvládl bezchybně dřep s vybavením (eq) se závažím 210 kilogramů. A evropský rekord byl na světě.

„Ten den je to strašná nervozita, jestli to člověk dá, nebo nedá. Ten cvik je technicky strašně náročný. Neuvědomíte si ten výsledek hned, protože nevidíte tu hloubku dřepu, je to ohromně těžký.“ A to nejen proto, že Josef Jeníček má v takovou chvíli na čince naloženo 210 kilogramů. Ze vzpřímeného postoje musí totiž závodník přejít do dřepu tak hlubokého, že se jeho kyčle musí dostat pod hranici kolen. A pak zase zpátky.

„Až potom se ukáže na tabuli za vámi, jestli ten pokus byl platný,“ vysvětluje Jeníček.

Dává si průběžné cíle, že chce dát o deset, patnáct kilo víc. Příprava na to trvá 2-3 měsíce, někdy i déle. „Začíná se na šedesát procent cílové váhy, postupně se přidává až na nějakých 95 %. Před závodem zhruba deset dnů pauzy a jde se na to. Máte tři pokusy. Když to vyjde, odměna je medaile, diplom a zápis do světových tabulek. A pak se dostaví euforie. Dokážeme si to pořádně oslavit,“ uzavírá Josef Jeníček.

Partneři akce

Fotogalerie

Praha - logo Praha 10 - logo Pražská plynárenská a.s.