Volejbal

SK Slavia Praha - volejbal

www.vkslaviapraha.cz
Volejbalový oddíl Slavia Praha byl založen v roce 1933.

Nejúspěšnějším obdobím z hlediska domácích soutěží byla šedesátá a sedmdesátá léta, kdy se klub stal několikrát mistrem republiky a reprezentoval tehdejší Československo v Poháru mistrů evropských zemí. Mezinárodního úspěchu pak dosáhli v roce 1988, kdy se probojovali do závěrečného final-four v poháru CEV a obsadili zde výborné 2. místo.

Bohužel sezona 2013/2014 byla jejich poslední extraligovou, protože do té následující se z ekonomických důvodů nepřihlásili. Volejbal na Slavii téměř zanikl, členskou základnu tvořilo 9 dětí (holek i kluků, různých věkových kategorií). Zaměřili se pouze na dívčí volejbal a zahájili obnovu sešívaného volejbalu. Postupnými kroky se snaží oddíl vrátit tam, kam Slavia bezesporu patří – na volejbalové výsluní. V současné době má oddíl již týmy všech věkových mládežnických kategorií a začíná se prosazovat nejen v rámci Prahy, ale i celorepublikově. Aktuálně májí cca 100 hráček, v dalším rozvoji je bohužel brzdí nedostatek tréninkových prostor.

Právě nabíráme holky do přípravky, ročníky narození 2013 a 2014.

Největší úspěchy: 1958/59, 1961/62, 1962/63, 1964/65; 2. místo poháru Evropské volejbalové konfederace Final four 1988

Tréninky a domácí zápasy:

SK SLAVIA PRAHA VOLEJBAL, z.s.

Areál halových sportů Slavia Praha
Vladivostocká 10