Vodní pólo

SK Slavia Praha - Oddíl vodního póla

www.slaviavodnipolo.cz
Jeden z nejstarších klubů vodního póla v ČR

Historie vodního póla jako SK Slavia Praha se začala psát úplně původně v roce 1919, kdy se vodní pólo osamostatnilo od plaveckého oddílu. Hráči tehdy trénovali i ve Vltavě nebo v dnes již zaniklém bazénu na Barrandově. Na tomto bazénu na Barrandově také tým, jehož hráči potom také tvořili základní ať už hráčský nebo i trenérský kádr SK Slavia Praha, pod vedením trenéra Františka Steinera získalo v roce 1962 poslední titul mistra Československa ve vodním pólu.

Současní historie vodního póla SK Slavia Praha pokračovala současně s otevřením plaveckého areálu v Edenu koncem roku 1976, kdy byl zahájen zkušební provoz krytého 25m bazénu a následně otevřením venkovního areálu s 50m bazénem v roce 1979.

Sportovní klub Slavia Praha

Oddíl vodního póla