Lukostřelba

SK Slavia Praha - lukostřelba

www.lukslaviapraha.cz

SK SLAVIA PRAHA LUKOSTŘELBA, pod tímto názvem jsou zaregistrováni od února 1994, kdy se jednotlivé oddíly SK Slavia Praha osamostatnily a v SK se pouze sdružily. Slávistická lukostřelba odvozuje svůj vznik od LO Dynamo Praha.

Po zániku lukostřelnice na Maninách hledal klub nové útočiště a vznikl ve Slavii nový oddíl, v jehož řadách najdeme taková jména jako prof. Jiří Baštář (čestný člen mezinárodní organizace FITA a autor její znělky), Oldřich Biskup, Miloš Adámek, Růžena a František Frühaufovi (dodnes náš člen a aktivní lukostřelec), Jiřina a Václav Karolovi, Miloš Geisler. Historie klubu je střelecky velmi bohatá, proto nelze vyjmenovat jednotlivé úspěchy. Jako příklad můžeme uvést, že všichni výše jmenovaní byli českými reprezentanty a mistry republiky.

Sportovní areál SK Slavia Praha

Vladivostocká 1460/2